ART / Lithographs / Litograph in colors 9658328
*
nr 965 8328
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
Marc Chagall (1887-1985), 1963, ej signerad, damaged by damp, 51x49,
LITOGRAPH IN COLORS, Marc Chagall (1887-1985), 1963, ej signerad, Fuktskadad, 51x49
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday June 1 2015
at 19:40:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/6 11:33:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Read more about Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt fuktskadad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marc chagall
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
*
Marc Chagall
Read more about Marc Chagall
nr 965 8328
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
Marc Chagall (1887-1985), 1963, ej signerad, damaged by damp, 51x49,
LITOGRAPH IN COLORS, Marc Chagall (1887-1985), 1963, ej signerad, Fuktskadad, 51x49
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday June 1 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/6 11:33:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.Read more about Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt fuktskadad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marc chagall
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45